Fotel Gamingowy - Krzesło Gamingowe - Jaki fotel dla gracza?
Homeoffice dla grafika
Meble do homeoffice dla grafika / architekta
Meble dla księgowej / księgowego, czyli jak umeblować biuro rachunkowe?

Fotel Gamingowy

Nowoczesny fotel gamingowy powinien oprócz wartości użytkowej, efektywności i funkcjonalności, gwarantować maksymalną ergonomię i komfort, tak aby każdy gracz, mógł w pełni skupić się na rozgrywce.

 

Jaki fotel dla gracza? Jak powinien wyglądać dobry fotel gamingowy?

 

Ergonomia, komfort oraz trwałość

Fotel powinien być wyposażony w mechanizm umożliwiający płynną zmianę kąta nachylenia oparcia i siedziska (dynamiczna praca), z regulacją siły oporu. Taki mechanizm zapewni naszemu kręgosłupowi potrzebny ruch, a co za tym idzie, pozwoli na równomierne odżywianie dysków międzykręgowych, przeciwdziałając zwapnieniom, które w dalszej drodze prowadzą do dyskopatii.

Powinniśmy mieć też możliwość dostosowania krzesła do naszego wzrostu – wysokość siedziska, głębokość siedziska, oraz wysokość oparcia, zwłaszcza części lędźwiowej oparcia. Tylko dzięki tym regulacjom unikniemy obolałych, ciężkich i opuchniętych nóg po wielu godzinach gry, oraz zesztywniałych, bolących pleców. Możliwość regulacji wysokości podłokietników jest dodatkowym atutem, który pozwoli nam przysunąć się do biurka na taką odległość, jakiej potrzebujemy.

Naprawdę dobre krzesła są dodatkowo wyposażone w wiele innych mechanizmów i regulacji, które pozwalają na maksymalną personalizację krzesła (dopasowanie do wzrostu i wagi ciała) oraz minimalizują szkodliwy wpływ pozycji siedzącej, która jest pozycją najbardziej obciążającą nasz układ kostny i mięśniowy (nawet bardziej niż pozycja stojąca).

Szukając idealnego fotela do gier zwróć przede wszystkim uwagę na jego konstrukcję. Zadbaj również o wygodę i ergonomię fotela gamingowego, czyli najbardziej istotne regulacje. Fotel gamingowy powinnien być wyposażony w szereg mechanizmów i regulacji, dzięki którym można go dostosować do wzrostu i wagi ciała użytkownika:

  • regulacja wysokości siedziska
  • regulacja głębokości siedziska
  • mechanizm synchroniczny, pozwalający na swobodne odchylanie się na krześle (zapewniamy w ten sposób właściwe ukrwienie oraz dotlenienie wszystkich narządów i struktur, w tym dysków międzykręgowych)
  • mechanizm regulacji głębokości siedziska (lub gradacja rozmiarów krzesła)
  • regulacja wysokości oparcia, lub regulacja podparcia lędźwiowego (lub mechanizm typu Posture Fit, odciążający dolny odcinek kręgosłupa)
  • regulowane miękkie podłokietniki (co najmniej w płaszczyźnie góra-dół)

Fotel Gamingowy

Design i parametry

Dzięki oryginalnej stylistyce, fotel gamingowy stanowi świetne uzupełnienie zarówno stanowiska gracza, jak i studia YouTubera. Na design fotela składają się: ukształtowanie poszczególnych elementów (siedziska, oparcia oraz wypustków), rodzaj obicia, a także jego kolor. Nie bez znaczenia są materiały, z jakich wykonane są krzesła. Optymalnym rozwiązaniem jest stosowanie membran i siatek, które powodują prawidłowe odprowadzenie ciepła i wilgoci, zapobiegając przegrzewaniu się naszego ciała, oraz zmniejszając ryzyko wystąpienia alergii (mikroorganizmy nie mają się gdzie namnażać).

 

Nasze propozycje fotela gamingowego