Biurko do pracy na stojąco i siedząco - Zdrowe Biuro

Biurko do pracy na stojąco i siedząco

MDD - Compact Drive - biurko do pracy w domu
Compact Drive biurko do pracy w domu
Fotel ergonomiczny
Ergonomiczny fotel to podstawa dobrego stanowiska pracy

Prawdą jest, że nie ma w stu procentach poprawnej pozycji siedzącej, niezależnie czy mamy najlepszy fotel biurowy, czy wszystkie ergonomiczne gadżety. Z rozwiązaniem przychodzą biurka do pracy na stojąco. Nasze ciała są zaprojektowane do stania przez dłuższy czas. Automatycznie prawidłowo rozkładamy ciężar ciała i ruszamy się, gdy pozycja jest niewygodna.

Biurko do pracy na stojąco i siedząco powinno mieć wysokość regulowaną w zakresie co najmniej 72-120cm. Taki zakres zapewni zarówno osobom wyższym, jak i niższym przyjęcie właściwej postawy przy biurku, a zatem, zarówno w przypadku pozycji siedzącej jak i stojącej, łokieć użytkownika powinien w sposób swobodny i niewymuszony opierać się na wierzchu blatu.

 

Biurko do pracy na stojąco

Biurko powinno mieć możliwość regulacji wysokości

Siedząc na odpowiednio wyregulowanym krześle, łokcie powinny w swobodny sposób opierać się na blacie biurka. Zbyt wysoki blat, lub zbyt niski, będą powodowały nadmierne napięcie ramion, barków i karku, które po kilku godzinach zmienią się w uporczywy ból.

Jeśli biurko nie ma możliwości regulacji wysokości, a wydaje się być zbyt wysokie, należy podnieść krzesło do takiej wysokości, aby ramiona ułożyły się w naturalny sposób, oraz zastosować podnóżek.

Bardzo ważne, aby monitor był ustawiony w odpowiedniej odległości od naszych oczu, oraz na odpowiedniej wysokości. Bardzo popularne i pomocne są uchwyty na monitor, mocowane do blatu biurka, dzięki którym regulacja położenia monitora staje się praktycznie nieograniczona.

 

Typy biurek do pracy na stojąco

  • Biurko z regulowaną wysokością (ang. sit-stand desk) – wysokość blatu jest regulowana i umożliwia pracę na siedząco oraz na stojąco. Zwykle takie biurka pneumatyczne mają regulację elektryczną (najwygodniejsze, ale też najdroższe), ręczną lub korbową. Zdecydowanie modele pozwalające na pracę w zmiennej pozycji są tymi, które najbardziej polecamy.
  • Biurka do ciągłej pracy na stojąco – blat stołu jest na stałej, dopasowanej do pracownika wysokości. Jeżeli pracownik spędza przy tym stanowisku więcej niż 2-3 godziny dziennie, powinien używać stołka (podobnego do krzeseł barowych). Stanowczo odradzamy pracę na stojąco przez cały dzień.

 

 

 

Nasza oferta ergonomicznych biurek do pracy na stojąco i siedząco