10 krótkich wskazówek, jak stworzyć domowe biuro, w którym naprawdę chcesz pracować - Zdrowe Biuro

10 krótkich wskazówek, jak stworzyć domowe biuro, w którym naprawdę chcesz pracować

Uchwyt QuickStand – stacja robocza z regulacją wysokości
Uchwyt QuickStand – stacja robocza z regulacją wysokości
Homeoffice dla informatyka / programisty
Homeoffice dla informatyka / programisty

Praca w domu jest dobrodziejstwem, ale czy przypadkiem nie stworzyłeś przestrzeni roboczej tak szarej jak typowa przestrzeń biurowa? Oto, jak stworzyć najlepsze biuro domowe w 10 łatwych krokach.

Praca w domu ma wiele zalet – lepsza równowaga między pracą a życiem prywatnym, brak dojazdów do pracy, ale możliwość zaprojektowania biura, które kochasz, również jest pozytywna. Poniżej prezentujemy porady dotyczące stworzenia najlepszego domowego biura: takiego, które sprawia, że stajesz się bardziej produktywny i szczęśliwy.

1. Inspiruj się, ale z głową

Poszukaj inspiracji, ale pamiętaj, że biura w czasopismach mogą nie być skonfigurowane tak, aby pomieścić 50-godzinny tydzień pracy. Tapicerowane krzesła jadalniane wyglądają niesamowicie, ale nie będą wspierać pleców. Małe zabytkowe biurka nie pomieszczą twoich dokumentów, a podczas gdy niektórzy ludzie lubią jasne kolory, Ty możesz denerwować się patrząc na całą ścianę z czerwonej farby przeciwpożarowej tuż nad twoim komputerem, nawet jeśli to sprawia, że twoje biuro wygląda wspaniale na zdjęciu.

Spróbuj użyć ciekawych kombinacji kolorów na dywanie, w akcesoriach, takich jak poduszki, lub oprawione dzieła sztuki, jeśli chcesz urozmaicić przestrzeń. Dobre domowe biuro musi być funkcjonalne jako pierwsze i piękne drugie.

2. Stosuj zasady ergonomii

Górna część ekranu komputera powinna znajdować się na wysokości oczu lub nieco poniżej. Ustaw swoją klawiaturę tak, aby przedramiona były równoległe do podłogi. I dostosuj swoje krzesło tak, aby twoje stopy opierały się mocno o coś – podłogę lub podnóżek. Wybierz ergonomiczne krzesło, które sprawi, że będziesz chciał w nim siedzieć. Powinieneś pokochać krzesło, na którym siedzisz. W przeciwnym razie nigdy nie usiądziesz przy biurku.

3. Wykorzystaj naturalne światło

Kiedy umieszcza się nowe biurko w domowym biurze, wielu ludzi odruchowo odkłada go prosto pod ścianę w najciemniejszym zakątku pomieszczenia. Przesuń biurko blisko okien, ale umieść je równolegle do szyb. Ta idealna konfiguracja zapewnia korzyści dla naturalnego światła i jest dobrym powodem, aby co kilka minut odwracać się od komputera, aby spojrzeć przez okno.

4. Nie zapomnij o odpowiednim oświetleniu

Nawet przy doskonałym naturalnym świetle nadal będziesz potrzebować dodatkowego oświetlenia w ciemniejsze godziny w ciągu dnia. Większość oświetlenia domowego nie nadaje się do pracy.

5. Bądź kreatywny z szafkami

Szafki na dokumenty nie są najbardziej atrakcyjnymi meblami, ale potrzebujesz miejsca, w którym pochowasz swoje papiery. Największym problemem związanym z biurami domowymi jest to, że zostawiasz dokumenty wszędzie. Jeśli jesteś osobą, która chce coś zapamiętać, spróbuj przechowywania na ścianie: półki na czasopisma lub półki w stylu bibliotecznym.

Jeśli potrzebujesz półek z książkami, zdobądź te na tyle duże, żebyś nie musiał się przejmować brakującym miejscem, i na tyle atrakcyjne, by wyglądały świetnie jako tło podczas wideokonferencji. A jeśli używasz sypialni gościnnej? Prawdopodobnie ma szafę. Wykorzystaj tę szafę z systemem regałów, aby zminimalizować potrzebę przechowywania w głównej części biurowej.

6. Utwórz niewielką przestrzeń do relaksu

Twoje biurko służy do aktywnej pracy, ale prawdopodobnie potrzebujesz też miejsca do myślenia lub czytania. Świetne domowe biuro ma ładne wygodne krzesło do relaksu – potencjalnie z podnóżkiem na nogi – oraz stolik do kawy i świetną lampę. Strefa komfortu to niedostrzegalny atut domowego biura. Jeśli masz miejsce na to, jest to jedna z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić dla siebie. Plus, w domowym biurze, nikt nie widzi, jeśli drzemasz!

7. Dodaj coś zielonego

Rośliny sprawiają, że ludzie są bardziej szczęśliwi. To tak, jakby sprowadzić to, co znajduje się poza twoim oknem do twojej przestrzeni. Dodatkowo, ponieważ większość roślin może wytrzymać dzień lub dwa bez podlewania, nie będziesz musiał wchodzić do swojego biura w weekendy.

8. Personalizuj przestrzeń roboczą z głową

Umieszczanie zdjęć rodziny na biurku lub w pobliżu jest świetne, ale gdy rzeczy nie ulegają zmianie, stają się trochę jak tapety. Przestają nas przypominać. Obracaj więc zdjęcia i dołączaj do nich pamiątki sukcesu, kreskówki, które Cię rozśmieszają, a nawet zapach, który sprawia, że jesteś szczęśliwy – coś, czego zdecydowanie nie możesz mieć w normalnej przestrzeni biurowej.

9. Ukryj rzeczy, których nie chcesz oglądać

Nowoczesne biura mają wiele kabli i sprzętów. Uruchom listwę zasilającą za biurkiem i podłącz wszystko do tego. Pochowaj wszystkie kable i sprzęty biurowe, tak żeby nie były głównym elementem na który patrzysz.

10. Unikaj nadmiaru zapasów

Zwłaszcza, gdy inne osoby są w domu w godzinach pracy, nie chcesz wyskakiwać z biura co kilka minut, kiedy potrzebujesz czegoś. Wszystkie przybory biurowe – długopisy, nożyczki, zszywacze, znaczki – powinny być zawsze pod ręką. Rozważ małą lodówkę lub ekspres do kawy, jeśli chcesz cieszyć się kilkoma napojami w ciągu dnia. Ale nie trzymaj swojego lunchu w lodówce biurowej. W końcu potrzebujesz przerw, a nawet jeśli masz świetne biuro w domu, nie musisz tam spędzać życia.